Українців зустріли несподівані проблеми при розмитненні євроблях

При розмитненні авто водії зіткнулися з несподіваними проблемами. Власники вживаних євроблях скаржаться, що митники беруть суми "зі стелі", їх авто на різних митницях оцінюють по-різному.

 

Юристи пояснили цей нюанс та що робити, коли ви стикаєтесь з подібним.

Після підписання нового закону про розмитнення авто з іноземною реєстрацією, у їх власники є три місяці для пільгової сплати платежів (коефіцієн 0,5).

 

Звісно ж багато українців вирішили заощадити та кинулись отримувати українські номери, попередньо підрахувавши вартість та зібравши суму. Однак не все так просто, як здавалося. На митниці виявилось, що їм потрібно доплатити і,  ось за що.

 

Водії зіткнулись з непрозорою оцінкою вартості вживаних автомобілів з-за кордону.

 

Як розповів власник уже розмитненої колишньої "бляхи", йому було вигідніше поїхати в інший регіон (з урахуванням пального та інших супутніх видатків), аніж розмитнювати автомобіль у Чернівцях.

 

"Для розмитнення потрібно спочатку оцінити автомобіль. Отже, коли звернувся в нашій області, то мені назвали суму, скільки потрібно офіційно заплатити за це так зване пільгове розмитнення. Мені здалося, що сума дещо завищена, бо таке саме авто ("Фольксваген" В-5) у сусідній області оцінили і розмитнили за меншу ціну, - розповідає власник розмитненого автомобіля Віктор. – Відповідно, аби не тягнути з цим розмитненням, вирішив це зробити у сусідній області. В результаті з урахуванням усіх супутніх видатків вдалося зекономити понад 7 тисяч гривень. Не розумію, як може бути в межах однієї країни (в одній і твій самій структурі - митниці), така різниця у вартості розмитнення".

 

І такі скарги непоодинокі. Навіть народні депутати визнають, що на різних митницях автомобіль можуть оцінити у різну суму. Відповідно, відбувається маніпуляція зі сплатою усіх необхідних платежів.

 

Справа у тому, що митники не беруть до уваги ті документи з оцінкою вартості авто, що надають їм власники таких машин. На митниці визначають значно вищу митну вартість, часто у два рази вищу, ніж та за яку люди придбали автомобіль. І люди змушені платити на 17 або 30 тисяч гривень більше. Це все призводить до затримок, заявники додатково оплачують час перебування автомобілів у терміналах, відкликають митні декларації, щоб зібрати гроші, оформлення затягується, то ж не дивно, що на митницях черги по кількасот автомобілів.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО