Нове маркування товарів: як зміниться якість продуктів

В Україні ввели нові правила маркування продуктів харчування. Однак найближчі 2-3 роки нічого не зміниться. Насправді українська влада запозичила європейський закон.

 

Питання в тому, що у Європі держава контролює те, що приймає. У нас Держпродспоживслужба зі своїми функціями не справляється, розповів директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

 

“Щоб почали виробляти дійсно якісний товар, необхідно проводити кожного року хоча б 5-7 тисяч контрольних закупок і лабораторних експертиз. У невеликих країнах Європи їх проводять десятки тисяч”, – наголошує Олексій Дорошенко.

 

В Україні кожен другий товар – контрафактний. У кращому випадку його завезли без сплати податків, у гіршому – склад не відповідає вказаному на упаковці.

 

“У 2005-2007 роках виробники сперечалися за те, хто виробляє кращий продукт. Покупцям пропонували більшу тару, кращу якість. Зараз бачимо, що виробники конкурують між собою за те, хто продасть найгірше. Водночас головна причина, чому ми їмо все більш неякісну їжу – це бідність. Коли були заможнішими, могли купувати дорожчі та кращі продукти”, – підсумовує експерт.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО