В Україні можуть посилити покарання за злом автомобіля

Верховна рада України розгляне зміни до Кримінального кодексу, якими пропонується посилити  відповідальність для крадіїв майна та викрадачів автомобілів. Про це повідомив народний депутат Антон Геращенко.

 

За його словами законопроект №8184  має встановити відповідальність за злом автомобіля або житла з використанням електронного пристрою. Адже, наразі, у Кримінальному кодексі відсутня кваліфікація такої складності злочину.

 

“Справа в тому, що є різна складність злому авто. В одному випадку, коли автомобіль стоїть відкритий, а у другому використовують спеціальні електронні пристрої. Наразі вони не є у нас визначені законодавчо: що це таке. Коли ловлять людину, яка зробила злом автомобіля цим електронним сканером,  то це не враховується як кримінальне карне діяння, отягуюче використанням електронних систем.  Тому, ми вводимо в законодавстві поняття електронних систем, вводимо нову кваліфікуючу ознаку”, – повідомив Геращенко.

 

За його словами, ухвалення змін до Кримінального кодексу дозволить слідчим та прокурорам встановлювати відповідальність за злочини. Так згідно тексту законопроекту  №8184 за незаконне заволодіння транспортним засобом  як і раніше встановлено покарання у вигляді штрафу, обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. В разі використання електронного пристрою, покарання буде для грабіжників чи викрадачів майна та автомобілів пропонують посилити.

 

“Незаконне заволодіння транспортним засобом із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу технічних систем охорони караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої”, – йдеться у тексті законопроекту.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО