Уряд прийняв рішення про реєстрацію лікарських засобів

На відміну від країн Європейського Союзу, США та інших розвинутих країн, в Україні до цих пір результати доклінічних та клінічних випробувань є комерційною таємницю. Такий стан речей обмежує права пацієнтів. Проте 4 вересня Верховна Рада прийняла Закон, що передбачає розкриття даних, на підставі яких було прийнято рішення про реєстрацію лікарських засобів.

 

Експерт з медичної реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми “U-Lead з Європою”, Євгеній Гончар зазначає, що відкриття інформації про випробування зареєстрованих препаратів є надзвичайно потрібним кроком у забезпеченні пацієнтів якісним лікуванням.

 

— В Україні зареєстровано багато лікарських засобів, що не застосовують в інших країнах. Важливо, що буде опублікована інформація про те, яким чином була доведена біоеквівалентність генеричних лікарських засобів. Такі оцінки дозволять пацієнтам та лікарям використовувати лише ті лікарські засоби, які справді є взаємозамінними, — підкреслив Євгеній Гончар.

 

Невдовзі у відкритому доступі почне з’являтись інформація про результати клінічних (на людях) та доклінічних (на тваринах) досліджень конкретних препаратів, що зареєстровані в Україні. Перші результати можна буде побачити за 6 місяців з дня підписання указу Президентом України.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО