Французькі режисери оголосили голодування на підтримку Олега Сенцова

Французькі кінорежисери оголосили голодування на підтримку Олега Сенцова й по черзі ночують біля посольства Росії у Парижі.Французькі режисери оголосили голодування на підтримку Олега Сенцова

Про акцію розповідається в репортажі французького суспільного мовника RFI.

 

Французькі режисери вирішили таким чином підтримати українського колегу, який вже чотири місяці голодує в російській тюрмі.

 

Кожен учасник акції проводить добу в наметі біля представництва російської дипмісії у XVI окрузі Парижа.

 

Відомий артхаусний режисер Крістоф Ружжіа зазначає, що стежить за справою незаконно ув'язненого українця з моменту його взяття під варту 2014 року, але не думав, що все зайде так далеко. 

 

«Його фільми говорять про молодь на її мові, але не закликають до революції. Так, вони говорять про людей без майбутнього ... Але причина його затримання була мені незрозуміла. І потім я занурився в цю історію – в історію анексованого Криму ... Але я не думав, що все зайде так далеко. Це розуміння прийшло до мене лише 14 травня 2018 року, в день початку страйку. До цього ми писали петиції, але це не спрацювало», – каже пан Ружжіа.

 

Він розповів, що режисери писали голові FIFA й президенту Франції Емманюелю Макрону, уважаючи неприпустимим, щоб Чемпіонат світу з футболу проходив в Росії у час, коли дисиденти перебувають у в'язниці. Потім учасники акції почали розглядати цей захід як спосіб звільнити Сенцова. Згодом припустили, що, можливо, президент РФ Володимир Путін вирішив почекати завершення чемпіонату – але й опісля Олега Сенцова не звільнили.

 

«Я думаю, Сенцов розумів те ж саме – спочатку він думав, що щось станеться до чемпіонату світу, потім – побачив, що нічого не відбувається. І тоді він зважився піти на голодування під час Каннського кінофестивалю. Він подумав, що інакше на 20 років залишиться в російській в'язниці, і ніколи не побачить своїх дітей і свою країну», – припускає Крістоф Ружжіа.

 

Режисер вірить у ефективність акції, у якій бере участь. «Наше завдання – зробити так, щоб Захід змусив Путіна звільнити його...Це ще й спосіб сказати Макрону, Меркель, Туску, лідерам США, Великої Британії, Австралії, всіх демократичних режимів: що ви робите? Як ви можете дозволити Путіну або будь-кому іншому анексувати територію іншої держави і поміняти громадянство людей, які там живуть? Олег Сенцов каже – я не селянин, я не належу землі. Ви можете поміняти громадянство території, але не моє громадянство. Тепер єдине, що ми можемо зробити – це тиснути на західних лідерів, щоб вони не брали цього. І показати Сенцову, що якщо він загине, то ми будемо продовжувати його битву», - уважає він.

 

Коли доба страйкування Крістофа Ружжіа добігає кінця, режисера замінює володар премії Cesar Емманюель Фінкель. Для нього Сенцов – перш за все кінематографіст і колега, а не політичний активіст. 

 

«Я відразу зголосився на це. Не думав про те, що це, можливо, дивно чи марно, що ця 24-годинна голодовка – лише пантоміма в порівнянні з тим, що робить Олег Сенцов. Я вважаю, що немає нічого більш дивного і нестерпного, ніж мовчання. І навіть те, що ми зараз говоримо про Сенцова – це вже непогано. Не думаю, що наша голодовка може якось політично вплинути на ситуацію. Але між режисерами існує солідарність. Я вважаю, що якщо режисера тримають в тюрмі за те, що він знімає і каже – це мене стосується. Якщо Олег Сенцов дізнається про нашу акцію – я вважатиму, що витратив цей час даремно», – каже він.

 

За словами одного з учасників акції, напередодні співробітники посольства викликали спеціальний загін поліції: нібито через те, що на території диппредставництва знаходиться хтось підозрілий. Однак крім намету режисерів правоохоронці нікого не побачили.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО