Нардепи помстилися антикорупціонерам

Рада провалила скасування е-декларацій для громадських організацій, які викривають корупціонерів.

 

Ще торік розпочалася дискусія про доцільність (необхідності та законності) запровадження електронного декларування для громадських активістів (керівників та членів різних громадських об’єднань), які займаються антикорупційними розслідуваннями.

 

Дискусії тривали також на рівні парламенту-президента, розглядали відповідний законопроект, але провалили його. Йшлося про скасування обов’язкового декларування громадськими активістами, фізичними особами, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції. Водночас ним передбачався обов'язок громадського об'єднання у визначених законом випадках забезпечувати оприлюднення інформації про фінансування його діяльності.

 

До ухвалення таких змін також долучилися європарламентарі. Вони традиційно висловили «глибоку стурбованість» щодо обов’язку подачі е-декларацій активістами й іноземними членами наглядових рад держпідприємств.

 

Мовляв, якщо залишити вимогу декларування статків цими громадськими активістами, то вони нібито не зможуть виконувати свою роль у боротьбі з корупцією.

 

Навіть самі антикорупціонери не так однозначно висловлюються щодо необхідності декларування коштів. Адже ті, хто має боротися нібито з корупцією, самі повинні бути кришталево чесними перед суспільством.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО