Філарет прибув в США просити зброю для України

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, який прибув з візитом до Вашингтона, під час зустрічей з представниками американської влади говоритиме про роль США як гаранта миру в Україні за Будапештським меморандумом.

Як повідомляє "Укрінформ", про це Філарет зазначив у вівторок під час прес-конференції в посольстві України в американській столиці.

Крім того, за словами патріарха, у Вашингтоні він також підніматиме питання про допомогу Україні зброєю з боку США.

"Ми з Владикою Єпіфанієм приїхали на молитовний сніданок, який щорічно проводить президент США, для того, аби помолитися разом за мир та спокій у світі, а, з іншого боку, поспілкуватися та нагадати, що ми просимо Сполучені Штати до кінця виконати зобов'язання гаранта, тобто допомогти Україні захистити свою територію", - зазначив предстоятель УПЦ КП.

Він нагадав, що Україна свого часу довела миролюбність, коли в 1994 році віддала весь потенціал ядерної зброї, який був третім за обсягами у світі. Тоді був підписаний Будапештський меморандум, і гарантами виступили США, Британія та Росія.

"Якщо Будапештський меморандум не буде дотриманий, довіра до міжнародних договорів у світі буде втрачена", - зазначив Філарет.

Патріарх водночас підтвердив, що говоритиме про необхідність надання українському війську сучасних видів оборонної зброї.

"Ми можемо і самі (в майбутньому – ред.) випускати озброєння, але зараз ми просимо допомогти нам захистити свою територіальну цілісність", - зауважив він.

Він також закликав діаспору підтримати Україну коштами та гумдопомогою населенню, яке страждає від агресії на Донбасі, а також молитвами за мир та спокій в нашій державі.

Програмою візиту патріарха Філарета, крім участі в молитовному сніданку з Обамою, передбачені його зустрічі в Конгресі, у тому числі окремо з сенатором Джоном Маккейном, Державним департаментом США, а також з громадськими діячами. За словами предстоятеля, на усіх зустрічах він говоритиме про підтримку України.

Філарет планує повернутися в Україну у п'ятницю 6 лютого.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО