НАЙБІЛЬША МЕТАЛУРГІЙНА КОМПАНІЯ ЙДЕ З РОСІЇ

ArcelorMittal продає свої російські активи

Слідом за Alcoa, що продає завод у Білій Калитві, від російських активів позбувається ArcelorMittal Лакшмі Міттала.

Найбільша металургійна компанія світу виходить з вугільних активів у Росії. ВАТ "Вугільна компанія Північний Кузбас" переходить до московського ТОВ "Національна паливна компанія" (НТК), випливає з повідомлення ФАС. НТК отримала схвалення служби на придбання 100% акцій нідерландської Kuzbass Holdings BV, яка володіє 98,64% "Північного Кузбасу", і на управління активами кузбасівської групи. Нові акціонери Північного Кузбасу змінять раду директорів на позачергових зборах 30 березня, повідомляє ВАТ.

На початок 2014-го балансові запаси шахт "Березовська" та "Першотравнева", що входять до "Північного Кузбасу", становили 156 500 000 тонн коксівного вугілля. За даними видання, загальні запаси компанії з урахуванням неопрацьованих ділянок – близько 300 млн тонн вугілля. До нього входить і збагачувальна фабрика "Північна". Обсяг видобутку в 2013 році – 1,2 млн тонн, виручка – 29,5 млрд руб, збиток – 1,44 млрд руб.

ArcelorMittal викупила вугільні активи в 2008 році у "Северстали" Олексія Мордашова за $720 млн. Коментуючи угоду, Лакшмі Міттал казав, що вона "підвищить самозабезпеченість компанії вугіллям з 10% до 15%" і дозволить закріпитися на російському ринку. Але розвивати кузбаські активи ArcelorMittal не стала, і видобуток на них скоротилася з 3 млн тонн майже втричі. До 30 вересня 2014 року акції "Північного Кузбасу" належали австрійській ArcelorMittal Holdings AG, потім їх власником стала Kuzbass Holdings BV. Ще в жовтні Лакшмі Міттал говорив у кулуарах конференції WorldSteel у Москві, що компанія не має наміру продавати вугільний бізнес у РФ.

 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО