Матіос: Минулого року ГПУ збиралася затримати 20 беркутівців, але вони водночас виїхали за кордон

Влітку минулого року правоохоронці збиралися затримати 20 причетних до розстрілів на Майдані колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», але вони в один день виїхали за кордон.

Про це заявив головний військовий прокурор, заступник генерального прокурораАнатолій Матіос, – повідомляє «Громадське.ТБ»

 

«Дійсно, на початку серпня минулого року була підготовлена феноменальнаоперація по затриманню 20 співробітників «Беркута», але при дуже дивнихобставинах перед проведенням операції з їх затримання – а це повинна булабути масштабна операція, не в Києві – всі ці беркутівці в один день покинулимежі України», – розповів Матіос.

 

Він також висловив думку, що співробітників «Беркута» попередили про підготовку затримання. «Одномоментно люди не можуть виїхати. Однозначнолюди або отримали команду, чи були попереджені», – заявив Матіос.

 

За його словами, про операції знали оперативна група СБУ, технічні підрозділи,силовий підрозділ, процесуальні керівники та перші керівники Генпрокуратури таМВС – Віталій Ярема та Арсен Аваков.

 

Також Матіос додав, що його допитував слідчий Генпрокуратури з цього приводу.Масові протести в Україні, отримали назву Євромайдан, пройшли в листопаді 2013 року – лютому 2014-го і призвели до зміни влади.

 

Протестувальникам протистояли правоохоронні органи, в першу чергу бійціспецпідрозділу «Беркут», внутрішні війська і найняті владою озброєні бандити. За даними Генеральної прокуратури, з 18 по 20 лютого 2014 року було вбито 77протестувальників, близько 700 чоловік тоді отримали поранення.

 

У квітні 2015 року на той час голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, щорадник президента Росії Володимира Путіна Владислав Сурков 20-21 лютого2014 року перебував в Україні і користувався урядовим зв’язком. Крім того, за словами Наливайченка, на стадіоні «Динамо» перебував загін спецназу МВСРосії «Витязь», який «вчив вбивати Небесну сотню».

 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО