Ярема звернувся до генпрокурора РФ щодо видачі Януковича

Екс-президентові оголосили про підозру

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишньому президентові України Віктору Януковичу за статтею 225 Кримінального кодексу.

 

Про це заявив генеральний прокурор Віталій Ярема під час доповіді у Верховній Раді.

 

"Організоване Януковичем угруповання переслідувало низку протизаконних намірів: перше – це узурпація влади, статті 110, 255 Кримінального кодексу України. З цією метою шляхом тиску на Конституційний Суд була відмінена конституційна реформа 2004 року. Двома рішеннями Конституційного Суду: від 6 квітня 2010 року та від 30 вересня 2010 року було повернуто президентсько-парламентську форму правління. Таким чином, Янукович взяв під свій контроль парламент та призначений уряд. Внаслідок конституційного перевороту відбулася фактична узурпація влади", – зазначив Ярема.

 

По-друге, за його словами, Янукович досягав особистого збагачення за рахунок призначення на владні посади наближених до нього осіб та шляхом створення злочинних схем масштабного розкрадання бюджетних коштів.

 

"Що стосується направлення до суду справ щодо Януковича та його прибічників. Кримінально процесуальне законодавство не дозволяло до останнього часу це робити. Тепер, коли прийнято закон про заочне провадження і заочне засудження, ми вже розпочали відповідну роботу. Кілька днів тому за статтею 255 Кримінального кодексу оголосили Януковичу (про підозру, – ред.) – це створення злочинної організації, в рамках цього провадження ми будемо направляти справи до суду і притягувати їх до відповідальності", – повідомив генпрокурор.

 

Він наголосив на тому, що вже звернувся до генерального прокурора РФ щодо видачі Януковича Україні.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО